امام خامنه ای

imamkhamenei_1

http://s3.picofile.com/file/7397311284/download.gif

حواستان جمع باشد!
جوانان عزیز! دشمن روى شما سرمایه‌گذاریهاى زیادى مى‌کند؛ حواستان جمع باشد. عده‌ایى را به بى‌تفاوتى مى‌کشاند و عده‌ایى را دلسرد و مأیوس مى‌کند. یأس، بزرگترین آفت جوان است. جوانها بدانند که متأسفانه یأس به روح جوان زودتر راه پیدا مى‌کند؛ همچنان که امید این‌گونه است. در مقابل یأسى که دشمن مى‌خواهد به جوانها تلقین و تزریق کند، خودتان را مصونیت بدهید.
تفکرات سیاسى غلط
امروز، هر اندیشه‌ایى که جوان را دچار این احساس بکند که از مسؤولان و پیشروان انقلاب و مدیران کشور جداست، این اندیشه و تفکر، از نوع همان تفکرات سیاسى غلط تزریق شده است. امروز باید ملت و دولت، پشت به پشت و دست به دست هم و در کنار یکدیگر، با تمام توان تلاش کنند تا همه‌ى طلسمهاى استکبار و سلطه را بشکنند و از بین ببرند. این، صحنه‌ى بسیار مهم و حساسى است. تفکرى که شما را هدایت خواهد کرد و باید بکند، تفکر اسلامى است. باید در دانشگاهها به تفکرات اسلامى و کار اسلامى، خیلى اهمیت بدهید.

سخنرانى در دیدار با گروه کثیرى از دانشجویان و دانش‌آموزان، به‌مناسبت سیزدهم آبان ماه ۱۰/۰۸/۱۳۶۸
جوانان ببینند
جوانان دانشجو در محیطهاى دانشگاه، به درس و علم و روحیه‌ى انقلابى و اسلامى، حداکثر اهمیت را بدهند. جوانان ببینند که امروز و آینده، چه‌قدر به وجود آنها احتیاج است؛ خودشان را براى آینده بسازند. امروز هم جوان دانشجو باید مثل همیشه، پیشتاز و پیشگام حرکت انقلابى باشد و خودش را شایسته و صالح براى این مسؤولیتهاى بزرگ قرار بدهد.
سخنرانى در دیدار با مسؤولان بنیاد شهید، جمعى از اساتید و دانشجویان دانشگاهها و اقشار مختلف مردم ۲۴/۰۵/۱۳۶۹
سربازان امام!
همه‌ ملت و مخصوصا جوانان عزیز و نوجوانان، خود را سربازان امام محبوبشان بدانند و با اتکال به خدا و استمداد از حضرت ولى‌الله‌الاعظم(ارواحنافداه) با قوت و قدرت به سمت هدفهاى عالى امامشان حرکت کنند و بدانند که پیروزى نهایى از آن ماست؛ «کتب الله لاغلبن انا و رسلى».
پیام به مناسبت اولین سالگرد ارتحال حضرت امام خمینى(ره)۱۰/۰۳/۱۳۶۹
انقلاب، امروز چه تکلیفى را به او املا مى‌کند؟
قشر جوان بایستى همیشه نسبت به مسائل انقلاب احساس مسؤلیت کند و خودش را از مسائل انقلاب برکنار نداند. انقلاب، امروز چه تکلیفى را به او املا مى‌کند؟ از او چه مى‌خواهد؟ او چه نقشى مى‌تواند در پیشبرد انقلاب داشته باشد؟ وظیفه‌ى او چیست؟ قشر جوان باید از خیل عظیم مردم ما – که بحمدالله همیشه در صحنه‌هاى انقلاب حاضرند – جدا نشود و به رشد و آگاهى و با سواد شدن آنان کمک کند. در دانشگاه باید به روى مردم باز باشد و دانشجو در محیط دانشگاه محصور نباشد. دانشجو باید با اعضاى خانواده‌ى خود و با دوستانش، ارتباطات روشنگر داشته باشد و در مسائل کشور و مسائل جامعه سهیم باشد.
سخنرانى در دیدار با جمع کثیرى از طلاب حوزه‌هاى علمیه و دانشجویان دانشگاهها، به مناسبت روز وحدت حوزه و دانشگاه ۲۸/۰۹/۱۳۶۹
بیشترین چیزى که روى ذهن جوان اثر مى‌کند
بیشترین چیزى که روى ذهن جوان اثر مى‌کند، دو عامل است: یکى تبلیغات گوناگون دشمن است؛ تبلیغاتى که جوان را نسبت به حقایق مقدس اسلامى و حقایقى که در انقلاب به عنوان مسلمات و پایه‌ها و ستونهاى اصلى اعتقاد شناخته شده، سست و بى‌تفاوت کند. و عامل دوم، عدم تبیین و دفاع صحیح از این حقایق و اصول است. من گمان مى‌کنم که تأثیر عامل دوم، کمتر از عامل اول نباشد؛ چون در نظام جمهورى اسلامى، به طور صریح و علنى، علیه اسلام و اصول اسلامى و مبانى اسلامى و معارف اسلامى، کمتر تبلیغ مى‌شود و میدان براى تبلیغ وسیع باز نیست؛ بنابراین تبلیغ دشمن فقط سطح معینى را مى‌پوشاند؛ در حالى که عامل دوم، دیگر حد و اندازه‌یى ندارد.

سید مصطفی موسوی

ما در دورانی قرار گرفته ایم که جهاد فی سبیل الله در شکلی اگر چه نه به صراحت دوران جنگ اما با همان دشواری ها و شاید با ظرافت بیشتر بر دوش همه ی ماست

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

۱۲ پاسخ

 1. سلام بسیار زیبا
  فکر کنم قبلا توی نگارخونه توی صفحه شما دیدمش

 2. باسلام،
  سایت خوبی دارید؛

  اگر با تبادل لوگو موافق هستید لطفا ما را مطلع سازید!

  باتشکر
  منتظریم…

  آدرس وب ما: http://worldprayer.ir/

  یاعلی
  التماس دعا

 3. علویون گفت:

  سلام عزیز
  نه لوگومون هست نه لینکمون
  داستان چیه ؟

 4. basij.ir گفت:

  با اهداي 15 كمك هزينه سفر عتبات عاليات برگزار مي شود:
  دومين مسابقه ادبي هنري «لبيك يا امام» با موضوع «حماسه سياسي، حماسه اقتصادي»

  به مناسبت نامگذاري سال 1392 به نام «حماسه سياسي، حماسه اقتصادي» از طرف امام خامنه اي، پايگاه اينترنتي بسيج دومين مسابقه لبيك يا امام را در سه بخش پوستر، كاريكاتور و شعر و متن ادبي برگزار مي كند.

  http://basij.ir/main/index.php?Page=definition&UID=4919882

 5. محمد گفت:

  اجرتان با اقا امام زمان بهترین ها نصیبتان گردد

 6. جناب ما گفت:

  یک بنده خدایی که تصادفاً همشری جناب ما نیز بود، قرن ها پیش گاه گداری سرکی به بارگاه سایبری جناب ما هم می کشید…

  لکن گویا برای خودشان بارگاهی علم نموده اند و دفتر و دستکی راه انداخته اند و دگر امثال جناب ما را قابل نمی دانند…

  به هر روی اگر صاحب خانه ی اینجا هنوز همان سید رفیق ماست؛ سلام برسانید…

 7. سلام گفت:

  سلام

  این تصویر را مدتی است که در پست ثابت وبلاگم استفاده می کنم
  اگر اجازه می دهید آنرا با حجم کم به این شکل
  http://moslim.persiangig.com/Imam-khamenei.JPG
  استفاده خواهم کرد.
  با تشکر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *